Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2015

ΤΑ ΦΩΤΑ ΟΛΑ ΣΤΟΝ NORMAL ONE...

Καλημέρα φίλοι μας! Επιστροφή στη κανονικότητα για το κουπόνι μας μετά την διακοπή για τα προκριματικά του EURO 2016 και την επανέναρξη όλων των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων. Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον στρέφεται στο ντεπούτο του Γιούργκεν Κλοπ στον πάγκο της Liverpool όπου οι φίλοι των κόκκινων αναμένουν την αναγέννηση της ομάδας τους από τον γερμανό προπονητή.

724 ΤΟΤΕΝΑΜ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ  Goal/Goal 1,58  (0-0)

Πολλοί ίσως να αναμένουν πως με το καλημέρα ο επιτυχημένος γερμανός προπονητής θα μεταμορφώσει τη ομάδα του λιμανιού, όμως μάλλον θα πρέπει να περιμένουνε καιρό αφού μάλλον η φετινή χρονιά θα περάσει ως μεταβατική. Πάντως η παρουσία του και μόνο αρκεί για να δώσει ένα επιπλέον κίνητρο στους ποδοσφαιριστές της Λίβερπουλ για το σημερινό παιχνίδι ξέροντας επίσης πως όλοι κρίνονται εξ' αρχής. Η αποστολή τους φυσικά μόνο εύκολη δεν είναι αφου οι γηπεδούχοι αήττητοι στα τελευταία εφτά παιχνίδια τους, είναι ιδιαίτερα ποιοτικοί και επικίνδυνοι ειδικά στην έδρα τους και δεν θα αποτελέσει έκπληξη ένα αρνητικό αποτέλεσμα για τον "normal one". Σ' ένα τόσο αμφίρροπο παιχνίδι λοιπόν η πιό λογική στοιχηματική επιλογή μοιάζει το αμφισκορ με απόδοση 1,58

871 ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ - ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ  Γκολ Γηπεδούχου & στα δύο ημίχρονα (κωδ. 263) 1,78  (5-1)

Κόντρα στην νεοφώτιστη Μπόρνμουθ η πρωτοπόρος της Premier League, με αρκετές απουσίες αλλά με το υπερπλήρες ρόστερ της να δίνει την δυνατότητα να περάσουν αυτές απαρατήρητες. Σκοράρει εύκολα ως τώρα η ομάδα του Πελεγκρίνι και κόντρα σε μια ομάδα που ως τώρα έδειξε πως παίζει με άγνοια κινδύνου και χωρίς αμυντικούς προσανατολισμούς ακόμα και κόντρα σε αντιπάλους σαν τον σημερινό μάλλον θα δούμε ένα ανοιχτό ματς. Η ευχέρεια με την οποία σκοράρει λοιπόν η Σίτι μας οδηγεί στην επιλογή να σκοράρει και στα δύο ημίχρονα με απόδοση 1,78